Saleakhar
Academy of Physics and Mathematics
Image of 2022 08 02 20.00

Image of 123

امتیاز 4.00 از 4 رای

مثل هر پروژه‌ای، هرچقدر بتوانید با منابع محدود، درزمانی سریع‌تر از بازه تعیین‌شده، پروژه کنکور را با نتیجه حداکثری به پایان برسانید، موفقیت شما دوچندان شده است. چراکه جلوتر از پیش‌بینی‌ها حرکت کرده‌اید. چگونه می‌توان به این نقطه رسید؟ باکار و تلاش و برنامه‌ریزی مجدانه و الزام خود با مأموریت بزرگی که پیش روی داریم.

کسی که به برق شریف فکر می‌کند، باید بداند که همچون روش و سیستم و سبک مطالعاتی و برنامه‌ریزی نخبگان کنکور باید مطالعه و درس بخواند. اگر شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کرد که در این فضا گام بردارد و توانایی علمی خود را به نزدیک این سطح رساند، آن‌وقت می‌توان اظهار داشت که اگر برق شریف هم حاصل نشد، قطعاً امکان تحصیل در بهترین رشته‌ها در بهترین دانشگاه‌ها کشور برای وی در دسترس خواهد بود.

مهم نیست معدل پایه دهم یا یازدهم شما چقدر است. برای موفقیت حداکثری برنامه‌ریزی کنید و گام بردارید. بررسی‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد که بسیاری از رتبه‌های ۱ یا ۲ رقمی و حتی زیر ۲۰۰ کنکور در سال‌های اخیر، رتبه‌ای به‌مراتب بیشتر ازآنچه را کسب کرده بودند، تصور می‌کردند.

مثلاً فردی که رتبه ۱۳۶ گروه علوم تجربی منطقه ۲ را کسب کرده بود، فکر می‌کرد رتبه‌اش بالای ۲۰۰ بشود؛ بنابراین باید همواره آرزوها را بر اساس ظرفیت‌ها و توانایی‌ها ارتقا داد و برای کسب بازدهی، ظرفیت آفرینی و فرصت‌آفرینی بهینه کرد. این رتبه برتر کنکور به داوطلبان توصیه کرد که به‌جای زیاد درس خواندن، شیوه‌های صحیح درس خواندن و برنامه‌ریزی را یاد بگیرند و اعتمادبه‌نفس خود را در هیچ شرایطی از دست ندهند.

مهم نیست شما کدام گروه آزمایشی را برای شرکت در آزمون سراسری سال 1401 انتخاب کرده‌اید و از چه سطحی از دانش و اطلاعات درباره آن درس بهره گرفته‌اید. مهم آن است که شما بدانید، هر درسی برای مطالعه، نیاز به روش صحیح مطالعه و شیوه منحصربه‌فرد دارد.

قطعاً روش مطالعه زبان انگلیسی با روش مطالعه شیمی و حتی ریاضی فرق دارد و شما نمی‌توانید با همان روشی که فیزیک را مطالعه می‌کنید، ادبیات و عربی را هم مطالعه و نتیجه خوبی به دست آورید. هر درسی در این پروژه بزرگ، نیازمند روش‌شناسی بهینه است.

مثلاً چطوری؟

مثلاً بهترین شیوه مطالعه درس مهم فیزیک در رشته ریاضی و تجربی، حل زیاد مسائل گوناگون و فهم دقیق صورت‌مسئله است. خیلی از کسانی که از فیزیک می‌ترسند و نمی‌توانند مسائل فیزیک را به‌خوبی حل کنند، چه در آزمون تشریحی و چه آزمون تستی، از درک درستت صورت‌مسئله فیزیک عاجزند. شما باید بتوانید با درک قوانین فیزیکی و به یادآوردن سریع فرمول‌ها، اجماعی حاصل کنید که شمارا در حل مسئله یاری کند و این قدرت، با حل زیاد مسئله امکان‌پذیر است. بعضی مشاوران پیشنهاد می‌کنند که بهترین راه مطالعه درس فیزیک، مطالعه قبل از کلاس ۷ مطالعه در حین کلاس و مطالعه بعد از کلاس است. اکنون از قدرت جادویی شبکه‌های اجتماعی ویدیویی محور برای فهم قوانین و مفاهیم فیزیک به‌صورت سه‌بعدی و واقعی استفاده کنید تا ذهنیت سازی خوبی در ذهن شما ایجاد شود.

مثلاً یکی از بهترین روش‌های مطالعه درس ریاضی در گروه‌های آزمایشی ۳ گانه آن است که ریاضی دوره متوسطه ۱ را به‌خوبی یاد گرفت و تا پیش از آن، سراغ درس ریاضی ۲ نرفت. ریاضی، درس فهم و تکرار است. راه‌حل دیگری ندارد. وقت می‌خواهد و دقت. یک عدد پس‌وپیش، ساعت‌ها تلاش را بی‌نتیجه می‌کند. ریاضی حل کردن، به ما دقت و تفکر سیستماتیک را یاد می‌دهد. داوطلبی در آزمون می‌تواند مسائل ریاضی را بیشتر بزند که روش‌های ساده برای حل مسائل ریاضی (هرچند سخت) را بداند و فراگرفته باشد. محاسبات ذهنی را در ریاضی باید کنار گذاشت و همه‌چیز را روی کاغذ آورد. تصویرسازی، کشیدن شکل مناسب برای حل مسائل ریاضی و تجسم سازی، ازجمله مقولاتی است که در طرح ذهنی مسئله برای حل سؤالات ریاضی باید در نظر داشت.

 

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • درسته ریاضی و فیزیک که حفضیاتی نیست بخوای حفظ کنی پس با تمرین تکرار میتونی ازش سربلند بیای بیرون و همچنین استاد خوب و مناسب سطح تحصیلی و… گرفتنم میتونه کمک کنه ممنونم آقای سبزعلی که تو این راه کنار ما هستین 🥰🥰💫

دیدگاهتان را بنویسید

تدریس حضوری در گچساران و یاسوج و تدریس آنلاین در باقی شهر ها صورت میگیرد