Saleakhar
Academy of Physics and Mathematics
Image of 2022 08 02 19.59 500x286

Image of 123

امتیاز 5.00 از 1 رای

ویژگی های محیط مطالعه مناسب

نور کافی

اگر محیطی که در آن به مطالعه می پردازید نور کافی نداشته باشد به مرور باعث خستگی چشمان شما می شود.

در نتیجه عملکردتان در مطالعه به شدت کاهش می یابد. اگر در اتاقتان نور طبیعی وجود دارد می توانید در طول روز از آن برای مطالعه استفاده کنید و شب ها هم با چراغ مطالعه به درس خواندن بپردازید.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که نور اصلا نباید به صورت مستقیم روی سطح کتاب شما بتابد زیرا انعکاس نور از سطح کتاب به چشم هایتان آسیب می رساند.

در نتیجه با انتخاب نور مناسب، محیط مناسبی برای مطالعه خود به وجود بیاورید.

 آرامش روانی

محیطی که در آن درس می خوانید باید آرامش را به شما مننتقل کند اما اگر در محیطی که درس می خوانید به شما استرس و اضطراب منتقل کند طبیعتا محیط مناسبی برای مطالعه نمی باشد.

محیطی که در آن مطالعه می کنید باید دارای رنگ های روشن باشد که تمام حس های مثبت را به شما منتقل کند.

بنابراین با توجه به توضیحات فوق، مناسب ترین مکان برای مطالعه می تواند خانه باشد زیرا در اتاق خود و به سلیقه خودتان می توانید آن ها را بر اساس استاندار های موجود چیدمان کنید و شروع به مطالعه کنید.

اما یک سری از دانش آموزان هستند که در کتابخانه درس می خوانند و همین موضوع باعث می شود که به دلیل ارتباط نزدیک با سایر دانش آموزان برای شما استرس زا باشد و دائم حواستان پرت شود و به دنبال این باشید که بقیه چقدر درس خواندند.

 دوری از شلوغی

اگر می خواهیددر اتاق خود درس بخوانید باید به مرتب بودن آن اهمیت دهید. هرگونه وسایل اضافی می تواند عاملی برای بر هم زدن تمرکز شما حین مطالعه محسوب می شود.

ابتدا سعی کنید محیط مطالعه خود را کاملا مرتب کنید و هیچ وسیله اضافی ایی را روی میز خود قرار ندهید که موجب حواس پرتی شما شود.

این کار کمک بسیار زیادی به افزایش تمرکز و بازدهی شما در زمان درس خواندن خواهد کرد.

سادگی

از ویژگی های دیگر محیط مطالعه می توان به سادگی آن اشاره کرد.

به این معنا که هیچ وسیله سرگرم‌کننده مانند تابلوهای بزرگ، دکور شلوغ و غیره در آن به کار نرفته باشد. دلیل آن هم این است که این گونه وسایل تمرکز شما را به هم می‌زنند و باعث می‌شوند تا از مطالعه‌تان لذت نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

تدریس حضوری در گچساران و یاسوج و تدریس آنلاین در باقی شهر ها صورت میگیرد