اهمیت و کاربرد انواع تست‌های روانشناسی و شخصیت‌شناسی

مطالعات نشان داده است که تست های روانشناسی می‌توانند ما را از طریق جمع‌آوری، تلفیق و تفسیر اطلاعات مربوطه، به اطلاعات بیشتری درباره خصوصیات فردی‌مان برسانند. همراه با تست‌های روان‌شناختی، روانپزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند از طریق سوابق، مصاحبه با شخص و اعضای خانواده و مشاهدات رفتاری اطلاعات مهمی کسب کنند.

تست‌های روان‌شناختی چه چیزی هستند؟

تست های روانشناسی آزمون‌های شفاهی یا کتبی هستند که برای ارزیابی رفتار فرد تشکیل می‌شوند. انواع مختلف تست‌های روان‌شناختی به مردم کمک می‌کنند تا پویایی‌های مختلف انسان را درک کنند. این به ما کمک می‌کند که بفهمیم چرا کسی در چیزی خوب است. درحالی‌که فرد دیگری در کار دیگری خوب عمل می‌کند. بااین‌حال، انسان‌ها موجودات پیچیده‌ای هستند که نمی‌توانند تحت شاخه‌های خاصی تعریف و طبقه‌بندی شوند.

تاریخچه تست شخصیت شناسی …

در امپراطوری چین قدیم در ۲۲ سال قبل از میلاد کارکنان سازمان‌ها هر سه سال یک‌بار توسط نوعی آزمون‌های شفاهی مورد ارزیابی قرار می‌گرفتند که نتایج این آزمون‌ها به‌عنوان ملاکی برای ارزیابی عملکرد و ارتقا آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت.

حدود سال ۴۶۰ قبل از میلاد، بقراط اظهار کرد که انسان‌ها دارای “شخصیت” هستند – شخصیتی که از چهار خلق‌وخو متمایز تشکیل شده است .

در سال ۱۸۷۹ ، ویلهلم وونت نه‌تنها “پدر روان‌شناسی” شد، بلکه اولین کسی شد که بین بدن انسان و نظریه شخصیت انسان تمایز مشخصی قائل شد .

ظهور رویکرد روان پویایی در اواخر ۱۸۰۰ منجر به تغییر فاحش و مؤثری در نحوه مشاهده و درک شخصیت توسط ما در موقعیت‌های اجتماعی با گروهی از افراد شد . زیگموند فروید، بنیان‌گذار رویکرد روان پویایی، اظهار داشت که شخصیت ما بسیار پیچیده‌تر از آنچه در ابتدا گفته شده بود، است و رفتار و شخصیت ما تحت تأثیر انگیزه‌های ذاتی و نیازهای ما است .

کارل یونگ این مطلب را مطرح کرد که فقط چهار اولویت شخصیت انسانی وجود دارد: حس، شهود، تفکر و احساس، اینها بر شخصیت ما تأثیر می‌گذارند . دهه  ۱۹۰۰ منجر به افزایش علاقه به انجام تست شخصیت شناسی و ارزیابی به‌ویژه در محل کار شد.

ورق داده‌های شخصی وودورث اولین آزمون شخصیت شناسی مدرن بود که اختراع شد. و ارتش آمریکا برای تشخیص اینکه چه تعدادی از افراد دچار اختلال روانی حاصل از صدای انفجار شده‌اند از آن استفاده می‌کرد.

از زمان انجام تست شخصیت شناسی در ۱۹۰۰ ، ارزیابی شخصیت و نظریه‌های شخصیت انسان پیشرفت و افزایش چشمگیری داشته است. مردم اکنون با آزمون‌های شخصیتی و آزمون‌های مختلف ضریب هوشی کاملاً آشنا هستند.

آیا می‌توان از این تست‌ها برای پیش‌بینی موفقیت فرزندان در مدرسه استفاده کرد؟

مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد شخصیت کودک، موفقیت در مدرسه را پیش‌بینی می‌کند.

به‌عنوان‌مثال، مطالعات نشان داده است که کودکانی که از نظر وظیفه‌شناسی بسیار خوب هستند، به دلیل توانایی در سازماندهی، رعایت زمان‌بندی درست انجام کارها، رعایت قوانین و سخت‌کوشی، در مدرسه موفق‌تر خواهند بود

همچنین تحقیقات نشان می‌دهد ویژگی‌های شخصیتی که از خود نشان می‌دهیم می‌تواند در انتخاب شغل و موفقیت ما تأثیر بگذارد.

بااین‌حال، مانند تقریباً همه موارد در روان‌شناسی، این بحث مهم وجود دارد که آیا هر کار بشر ناشی از ذات و طبیعت او است یا پرورش او . حتی شخصیت ما، آیا تحت تأثیر محیط ما است یا ژنتیک ما؟

بنابراین، احتمالاً وقتی درباره‌ای مدرسه و موفقیت در زندگی و آینده فرزندتان فکر می‌کنید متوجه شوید که شخصیت او تنها عامل تأثیرگذار نیست . موفقیت او می‌تواند بسیار تحت تأثیر نحوه پرورش او توسط شما و والدینش باشد.

آیا دانستن نتایج تست‌های شخصیتی، در زمینه پیشرفت و ارتقا کاربردی خواهد بود؟

بله، از بسیاری جهات شناخت و درک شخصیت شما می‌تواند در زندگی به نفع شما باشد.

در وهله اول، درک شخصیت شما به شما در کار کمک خواهد کرد. زیرا می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام مسیر شغلی را انتخاب کنید، چگونه این شغل را توسعه دهید و بر اساس چه شخصیتی برای چه شغلی اقدام کنید (و چگونه در این مصاحبه‌ها رفتار کنید).

درک شخصیت منحصربه‌فرد خودتان نیز به شما در پیشرفت فردی کمک می‌کند. می‌توانید درک کنید چگونه با دیگران بهترین تعامل را داشته باشید، چگونه نیاز به ایجاد آرامش دارید، چه چیزی در شما انگیزه ایجاد می‌کند و چگونه استرس یا فشار را کنترل کنید .

شما تنها شخص در جهان با شخصیت متمایز خودتان هستید بنابراین واقعاً باید روی یادگیری برای درک آن سرمایه‌گذاری کنید.

بااین‌حال، لازم به یادآوری است که تست شخصیت افراد را در دسته‌بندی یا مقیاس‌بندی قرار می‌دهد. بنابراین، اگرچه درک شخصیت شما در اصطلاحات روان‌شناختی بسیار خوب است، اما توجه داشته باشید که ممکن است همیشه کاملاً دقیق نباشد .